Kenya’da yenilenebilir enerjiden gübre üretim tesisi kurulacak

VERİM GUBRE FUAR

Kenya’da yenilenebilir enerjiden gübre üretim tesisi kurulacak

Kenya, Nairobi yakınlarında bulunan Oserian Two Lakes Endüstri Parkı’nda yeni bir gübre tesisi kurulacak. Tesisin inşaatı, inşaat ve mühendislikten sorumlu MET Development, Stamicarbon ve NextChem (Maire Tecnimont Group’un tüm yan kuruluşları) ile birlikte Oserian Development Company tarafından gerçekleştirilecek.

Yenilenebilir enerjiden gübreye üretim tesisi, Kenya’nın düşük karbonlu ve kapsayıcı büyümesini, tarımsal üretimini ve küçük ölçekli çiftçileri ve topluluklarını destekleyecektir. Santral, ülkenin en büyük jeotermal enerji havzasının yakınında yer alacak ve kısmen yerinde üretilen güneş enerjisi kaynaklarından güç alacak. Bu, fosil yakıtlara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve sıfır karbon sıfır emisyonlu üretime izin verecektir. Proje aynı zamanda ülkenin ithal azotlu gübrelere olan bağımlılığını da azaltacak.

Yeni girişim, günde 550 metrik ton Kalsiyum Amonyum Nitrat ve/veya NPK gübreleri üretmeyi hedefliyor ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen ilk son teknoloji, ticari ölçekli nitrat gübre tesisi olacak. Yeni tesisin ticari işletmesi 2025 yılında başlayabilir. Proje yaklaşık 70 MW yenilenebilir enerji kullanacak, yerel olarak üretilen Kenya gübresi için bir başlangıç ​​noktası oluşturacak ve daha geniş ekonomiyi desteklerken bölgede doğrudan yüzün üzerinde istihdam yaratması bekleniyor. ve onun çiftçileri.

“Bu stratejik girişimle, hammadde olarak yenilenebilir enerji kullanarak gübre endüstrisini karbondan arındırma potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Kenya, yenilenebilir enerji sağlama konusunda benzersiz bir potansiyele sahiptir ve bu da onu azotlu gübre ithalatının yerini alarak yerel yeşil enerjiden gübreye üretim için ideal bir yer haline getirir. Bu çok umut verici ilk girişimle, yeşil ekonomiyi küresel olarak sanayileştirmek için gerekli olan kilit faktörleri birbirine bağlayabilen uçtan uca bir geliştirici ve teknolojik entegratör olarak hareket ederek yeşil enerjide proje geliştirme konusundaki uzmanlığımızı teyit ediyoruz” dedi. , Maire Tecnimont Group CEO’su, yeni gelişme hakkında yorumda bulundu.

Proje, küresel karbon sorununun üstesinden gelmek için bir çözüm olan Stamicarbon Yeşil Amonyak Teknolojisine dayanacak. Teknoloji, süreçten karbonu çıkarmak için fosil yakıtlar yerine yenilenebilir kaynaklara dayanıyor ve sürdürülebilir ve yeşil gübre üretiminin yolunu açıyor. Sağlam bir referans temeli (işletmede 4 tesis ile), güvenilirlik ve kanıtlanmış tasarım sunan CAPEX rekabetçi bir teknolojidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir