‘Tarımda İnovasyon ve Girişimcilik Günleri’nde Biz de Vardık!

‘Tarımda İnovasyon ve Girişimcilik Günleri’nde Biz de Vardık!

Gebze Teknik Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Kulübü (GTU IAAS) öğrencileri; Tarım ve teknolojilerini tanıtmak, paydaş firma ve kurumları öğrenciler ile bir araya getirmek amacıyla ‘Tarımda İnovasyon ve Girişimcilik Günleri’ etkinliğini Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda düzenlemiştir. Söz konusu etkinlik, 23-24 Aralık 2021 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi Çayırova Yerleşkesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Dünyada ve Türkiye’de Tarımın Geleceği, İklim ve Su Krizi, Girişimcilik ve Proje Yönetimi gibi pek çok konunun ele alındığı etkinlikte; akademisyenler, şirketler ve öğrenciler GTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca bir araya gelmişlerdir. Tarım ve teknolojilerinin giderek artan önemini göstermek amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, güncel sorunların ele alındığı değil aynı zamanda çözümlerinin de konuşulduğu ve öğrencilerin de sürece dahil edildiği bir çalıştay ortamında icra edilmiştir. Dünyanın ve Türkiye’nin tarım teknolojilerine, bilimine ve inovasyona ne denli ihtiyaç duyulduğunu gören GTÜ öğrencileri; bunu karşılamak için projeler yürütmeye, girişimleri desteklemeye ve en önemlisi de geçmiş ve geleceğin ana konularından olan tarıma dikkat çekmeye çalışmışlardır.

NEGMAR Group çatısı altında faaliyetlerini yürütmekte olan Verim Gübre A.Ş., bahsi geçen etkinliğe Genel Müdür düzeyinde katılım sağlamıştır. Şirketimizin Gn. Md. Sn. Ahmet KOÇ’un yanı sıra, Sn. Aleyna YILDIRIM, Sn. Ali KINALI ve Sn. Dr. İrfan SÜRER’de söz konusu etkinliğe iştirak etmişlerdir. 24 Aralık 2021 Cuma günü, Şirketimizin Pazarlama Md. Ali KINALI bir sunum gerçekleştirmiştir. Ali Kınalı Sunumunda; Şirketimiz hakkında bilgilere, hedeflerimize, Şirket politikamıza ve yeni nesil ürünlerimize yer vermiştir. Genç katılımcılar için tarım ve gübre sektöründeki kariyer fırsatlarına değinmiştir.

Tarıma gönül vermiş genç paydaşlarımız, katılımcı firmalar ve akademisyenler ile yakın diyaloglar kurulmuş olup; işbirliği olanakları, girişimcilik ve inovasyon üzerine istişareler yapılmıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir